Otevřít menu

Dnes : 0
podrobnosti

ROK 2016

Podařilo se nám pro Vás vyhrát další tři knížky :-) Už na Vás čekají v naší knihovně. Těšit se můžete na knihy Tajemství Karla Janečka (autor Jindřich Kabát), Arabský svět - jiná planeta? (Khidayer Emire) a Tajná dvojka A + B: Zločin mezi dinosaury (Procházka Jiří W., Smolíková Klára). Tak se stavte :-)

V knihovně si nyní můžete vypůjčit i hry :-) Které to jsou? Activity Original, Česko: Otázky a odpovědi, Český film: Otázky a odpovědi, Království her, Krycí jména, Ligretto CRAZY, Sabotér, SCRABBLE, TWISTER, UNO POWER a Hry pro PŘEDŠKOLÁKY.

Nové knížky už na Vás čekají v naší knihovně :-) A že je opravdu z čeho vybírat, se můžete přesvědčit sami - fotoalbum naleznete zdeNOVÉ KNÍŽKY 2016

Mezi novinkami naleznete i knížky, které se nám pro Vás podařilo vyhrát :-)

Přivezly jsme Vám nový výměnný fond, tak se stavte :-) seznam dovezených knížek naleznete zde:  VÝMĚNNÝ FOND

Dalších 63 knížek z výměnného fondu už je pro Vás připraveno v naší knihovně :-) Těšíme se na Vás :-)   Doplněný výměnný fond (seznamy):  PRO DOSPĚLÉ  a PRO DĚTI A MLÁDEŽ

A pokud jste si stále nevybrali tu pravou knížku, zkuste se ještě z pohodlí domova podívat do alba dalších knížek, které se nám pro Vás v tomto roce podařilo získat - ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM

... ale nejlépe stejně uděláte, když k nám příjdete osobně :-) Těšíme se na Vás!!!

INFORMACE O NADAČNÍM PŘÍSPĚVKU A FUNGOVÁNÍ KNIHOVNY
Přicházíme s báječnou novinkou pro všechny naše stávající čtenáře i ty budoucí, na které se už teď moc těšíme. Zažádali jsme o nadační příspěvek od Nadace ČEZ ve výši 20.000,- Kč na nákup nových knížek a her do naší knihovny. A jak to dopadlo už jistě tušíte. Nadační příspěvek nám byl přidělen, teď nás čeká ještě nezbytné papírování a pak už pro vás budeme vybírat ty nejžhavější knižní novinky, oceněné trháky a hry. Půjčování her je novou službou, kterou naše knihovna poskytuje. Těšit se můžete na hry didaktické i deskové.

Využijte jedinečnou možnost zapojit se do výběru knížek a her. Rádi byste si přečetli nějakou knížku nebo vyzkoušeli zajímavou deskovou hru? Dejte nám o tom vědět. Poctivě každý tip zvážíme a je možné, že se mezi nakoupenými novinkami objeví.

Proč se zaregistrovat v naší knihovně? Protože registrace je ZDARMA a nemusíte utrácet peníze za nákup drahých knížek, které si přečtete třeba jen jednou a pak vám budou doma zbytečně ležet a zabírat místo. Stačí přijít do naší knihovny, zaregistrovat se a můžete vybírat.

DŮLEŽITÁ INFORMACE pro všechny - z technických důvodů byl změněn knihovní řád, který najdete tady na webových stránkách knihovny nebo v papírové podobě v naší knihovně. Pro registraci v knihovně je nyní nutné vyplnit papírovou přihlášku, pro čtenáře do 15 let je nutný souhlas zákonného zástupce. Přihláška je samozřejmě k dostání v knihovně, nebo ke stažení na webu knihovny a obsahuje potvrzení o tom, že jste četli knihovní řád a budete jej dodržovat. Vyplněnou přihlášku pak stačí donést do knihovny. Na základě přihlášky vám bude vydán čtenářský průkaz a sděleny přístupové údaje do vašeho čtenářského konta. Přílohou knihovního řádu je i platný ceník. Kvůli pozdnímu vracení knížek byly zavedeny poplatky za překročení výpůjční lhůty a za přestupky proti knihovnímu řádu. Pokud budete knihovní řád dodržovat, budete vracet knížky v řádném termínu, případně využijete možnosti si výpůjčku prodloužit (toto je možné přes čtenářské konto i z pohodlí vašeho domova), nebude vás stát půjčování ani korunu. Protože se může stát, že na vrácení knížky prostě zapomenete, první upomínku samozřejmě neplatíte. Všechny ostatní poplatky jsou spíše symbolické. Veškeré peníze vybrané na poplatcích budou použity na nákup nových knížek.

Ještě jedna malá rada na závěr :-) Pokud se u nás chcete zaregistrovat a ještě Vám nebylo 15 let, doporučujeme vytisknout si přihlášku doma a nechat si ji rovnou podepsat od rodičů :-) ať si nějakou knížku můžete půjčit hned při první návštěvě knihovny ;) nebo vezměte rodiče rovnou sebou, třeba si taky nějakou knížku vyberou :-)